TRAIN INFORMATION:

Here you can catch the Train information with Arrival, Departure, Distance and Day of journey.


TRAIN NUMBER TRAIN NAME MON TUE WED THUR FRI SAT SUN CLASS
11040 MAHARASHTRA EXP Y Y Y Y Y Y Y
S_No STN CODE STN NAME ROUTE NO ARRIVAL TIME DEPARTURE TIME HALT TIME(MINUTES) DISTANCE(KM) DAY
1 G GONDIA JN SOURCE 08:20 --- 0 1
2 TRO TIRORA 08:40 08:42 2:00 30 1
3 TMR TUMSAR ROAD 08:58 09:00 2:00 50 1
4 BRD BHANDARA ROAD 09:13 09:15 2:00 68 1
5 KP KAMPTEE 09:46 09:48 2:00 116 1
6 ITR ITWARI 10:06 10:08 2:00 126 1
7 NGP NAGPUR 10:40 10:55 15:00 131 1
8 AJNI AJNI 11:03 11:04 1:00 133 1
9 SEGM SEVAGRAM 12:02 12:03 1:00 207 1
10 WR WARDHA JN 12:10 12:13 3:00 209 1
11 PLO PULGAON JN 12:35 12:36 1:00 239 1
12 DMN DHAMANGAON 12:53 12:55 2:00 259 1
13 CND CHANDUR 13:10 13:12 2:00 275 1
14 BD BADNERA JN 14:10 14:15 5:00 305 1
15 MZR MURTAJAPUR 14:43 14:45 2:00 346 1
16 AK AKOLA JN 15:10 15:15 5:00 383 1
17 SEG SHEGAON 15:44 15:45 1:00 421 1
18 JM JALAMB JN 15:54 15:55 1:00 433 1
19 NN NANDURA 16:04 16:05 1:00 445 1
20 MKU MALKAPUR 16:28 16:30 2:00 473 1
21 BDWD BODWAD 16:49 16:50 1:00 493 1
22 VNA VARANGAON 17:04 17:05 1:00 511 1
23 BSL BHUSAVAL JN 17:40 17:50 10:00 523 1
24 JL JALGAON JN 18:13 18:15 2:00 547 1
25 PC PACHORA JN 18:44 18:45 1:00 595 1
26 CSN CHALISGAON JN 19:42 19:45 3:00 640 1
27 NGN NANDGAON 20:14 20:15 1:00 682 1
28 MMR MANMAD JN 21:00 21:05 5:00 707 1
29 YL YEOLA 21:38 21:40 2:00 735 1
30 KPG KOPARGAON 21:48 21:50 2:00 749 1
31 PB PUNTAMBA 22:34 22:35 1:00 773 1
32 BAP BELAPUR 23:09 23:10 1:00 793 1
33 ANG AHMADNAGAR 00:37 00:42 5:00 860 2
34 DD DAUND JN 02:45 03:00 15:00 944 2
35 KDG KEDGAON 03:29 03:30 1:00 965 2
36 URI URULI 03:49 03:50 1:00 990 2
37 PUNE PUNE JN 04:40 04:50 10:00 1019 2
38 GPR GHORPURI 04:56 04:57 1:00 1021 2
39 JJR JEJURI 05:49 05:50 1:00 1077 2
40 NIRA NIRA 06:28 06:30 2:00 1103 2
41 LNN LONAND 06:39 06:40 1:00 1111 2
42 WTR WATHAR 07:14 07:15 1:00 1138 2
43 JSV JARANDESHWAR 07:29 07:30 1:00 1156 2
44 STR SATARA 08:02 08:05 3:00 1164 2
45 KRG KOREGAON 08:14 08:15 1:00 1175 2
46 RMP RAHIMATPUR 08:29 08:30 1:00 1185 2
47 TAZ TARGAON 08:39 08:40 1:00 1196 2
48 MSR MASUR 08:54 08:55 1:00 1208 2
49 KRD KARAD 09:17 09:20 3:00 1222 2
50 BVNR BHAVANI NAGAR 09:34 09:35 1:00 1243 2
51 TKR TAKARI 09:44 09:45 1:00 1249 2
52 KOV KIRLOSKARVADI 09:59 10:00 1:00 1257 2
53 BVQ BHILAVDI 10:14 10:15 1:00 1271 2
54 SLI SANGLI 10:52 10:55 3:00 1290 2
55 MRJ MIRAJ JN 11:15 11:20 5:00 1298 2
56 JSP JAYASINGPUR 11:34 11:35 1:00 1309 2
57 HTK HATKALANGDA 11:49 11:50 1:00 1324 2
58 RKD RUKADI 11:59 12:00 1:00 1331 2
59 VV VALIVADE 12:09 12:10 1:00 1338 2
60 KOP KOLHAPUR 12:45 DEST --- 1345 2